Aktualności

Remis z Rudą Śląską

• autor: kksbytom, 2013-09-12 20:49

Pomimo osłabienia drużyny z powodu kontuzji udało się wywalczyć kolejny punkt na wyjeździe! Brawo!

Wyjazdowy mecz w Rudzie Śląskiej został rozegrany w trudnych warunkach atmosferycznych. Piłka nabierała poślizgu na mokrej nawierzchni, co spowodowało wiele zbyt mocnych podań i niedokładnych przyjęć. W pierwszej części spotkania przewaga utrzymywała się po stronie Bytomianek i to one objęły prowadzenie po celnym strzale Natalii Hetmańczyk, której asystowała Dominika Rosak. Zmotywowane w przerwie meczu piłkarki „Gwiazdy” nie odpuściły i napierały na bramkę Magdaleny Ciesielskiej. Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do rywalek, którym udało się złamać linię obrony Suchej Góry i wyrównać wynik. Akcja gry przenosiła się z jednej strony na drugą, aż sędzina podyktowała rzut wolny dla „Czarnych” po faulu na Iwonie Tarnowskiej. Okazję wykorzystała Jolanta Majda, która umieściła piłkę w bramce przeciwniczek, strzelając ponad murem piłkarek z Rudy Śląskiej. Niestety Bytomiankom nie udało się utrzymać przewagi i w wyniku zamieszania po rzucie rożnym piłka kilka razy była odbijana i znalazła się pod nogami piłkarki „Gwiazdy”, która oddała celny strzał w stronę bramki Suchej Góry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 i obie drużyny zdobyły po jednym punkcie w tabeli ligowej.