Bytomianki cieszy remis!

• autor: kksbytom, 2014-04-28 22:37

W ubiegłą niedzielę drużyna KTS Polonia w Bytomiu podjęła kolejną walkę na swoim boisku, tym razem z „Gwiazdą” Ruda Śląska. Choć oba zespoły reprezentowały podobny poziom umiejętności, to pierwsza połowa okazała się pechowa dla gospodyń.

Niestety Bytomianki miały wiele okazji do zdobycia bramki, jednak żadnej z nich nie wykorzystały. Za to piłkarka „Gwiazdy” wyprowadziła akcję z lewego skrzydła, przeszła naszą obrończynię i dośrodkowała w pole karne, gdzie piłkę dobiła jej koleżanka z drużyny. Przyjezdne powiększyły swoją przewagę do dwóch goli, gdy sędzina podyktowała rzut karny dla przeciwniczek po faulu Izabeli Herdzik. Drużyna Polonii zeszła z boiska nieco podłamana, jednak zmotywowane w przerwie zawodniczki pokazały klasę w drugiej połowie. Bytomianki nie dawały za wygraną i ciągle atakowały bramkę rywalek. Dziewczyny po raz kolejny wykorzystały stały fragment gry. Piłkę zagraną z rzutu rożnego przez Natalię Hetmańczyk uderzyła w bramkarkę Anita Skorek, jednak szybko naprawiła swój błąd, bo wybitą piłkę skierowała prosto do siatki Rudy Śląskiej. Gol ten podbudował zawodniczki Bytomia, bo jeszcze przed końcowym gwizdkiem zdążyły wyrównać wynik. Druga bramka jest zasługą tego samego duetu – piłkę dośrodkowaną przez Natalię Hetmańczyk wykorzystała Anita Skorek, uderzając z półwoleja. Dziewczyny podziękowały sobie po meczu zdobywając po jednym punkcie do ligowej tabeli.

Kolejny mecz zostanie rozegrany 4.05.2014 o godz. 14.00 we Wrocławiu z AZS SMS II Wrocław. Już dziś zawodniczki z Bytomia ostro biorą się do pracy na treningach,aby zdobyć kolejne bardzo ważne punkty, które pozwolą na utrzymanie w II lidze.

autor: ~Kibic 2014-04-29 00:21:05

avatar Sedzia sprzedany na korzyść Poloni poza jedna sytuacją Karną gdzie musiał wygwizdać.. Brak słów !!