Pierwsza wygrana w nowym sezonie!

• autor: kksbytom, 2014-09-08 21:43

06. 09. KTS Polonia w Bytomiu rozegrała pierwszy mecz ligowy na swoim boisku. Bytomianki gościły tym razem drużynę z Prószkowa. Dziewczyny zapewniły kibicom wiele emocji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, pomimo wielu okazji do zdobycia bramki ze strony gospodyń

Bytomianki tworzyły konstruktywne akcje, jednak za każdym razem brakowało wykończenia, gdyż piłka była uderzana zbyt słabo lub niecelnie albo na przeszkodzie stała bramkarka rywalek, która skutecznie uniemożliwiała zdobycie gola. Dziewczyny zmobilizowane w przerwie meczu stanęły do walki w drugiej części spotkania. Początkowo zawodniczki popełniały te same błędy, jednak zmiana taktyki przełożyła się także na zmianę punktacji. Piłkarki Polonii Bytom zaczęły zagrywać prostopadłe podania, które były znacznie łatwiejsze do opanowania niż dośrodkowania ze skrzydeł lub „wrzutki” ponad linią obrony przeciwniczek. Pierwszą bramkę spotkania zdobyła Dominika Rosak, która umieściła piłkę w siatce przeciwniczek strzelając między nogami bramkarki. Dziewczyny podbudowane zdobytą bramką starały się podwyższyć przewagę. Udało się to Monice Gowik, która „dobiła” piłkę odbitą przez Rosak. Ostateczny wynik meczu ustanowiła Wiktoria Aumiller uderzając pod poprzeczkę piłkę prostopadle zagraną przez Izabelę Herdzik.

Najbliższy mecz z udziałem naszej drużyny zostanie rozegrany awansem 10 września w Głogówku z drużyna Rolnika.