3pkt z Darborem

• autor: kksbytom, 2015-06-04 17:58

31.05.2015 zawodniczki z Bytomia wybrały się w daleką podróż do Bolesławic, żeby rozegrać mecz 16 kolejki ll ligi z zamiejscowym Darborem. Początek meczu był wyrównany. Oba zespoły prezentowały przyzwoity poziom, co owocowało w sytuacjach bramkowych, lecz gospodyniom i przyjezdnym brakowało skuteczności. Aż do 22 minuty, w której to po wznowieniu gry przez Jolantę Majda piłkę wrzuconą do pola karnego opanowała Monika Gowik, która strzałem pod poprzeczkę pokonała bramkarkę rywalek.

Bytomianki długo nie mogły cieszyć się z prowadzenia, ponieważ tuż przed końcem pierwszej połowy zawodniczki z Bolesławic wyrównały wynik. Polonistki mogły jeszcze przed zejściem na przerwę podwyższyć wynik, ale na drodze stanęła bramkarka. Pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 1:1. Bytomianki w przerwie meczu dostały cenne wskazówki od trener Iwony Tarnowskiej i wyszły nastawione bojowo na drugą cześć meczu. Od początku drugiej polowy Bytomianki prowadziły grę, budowały składne, zespołowe akcje, które w końcu przyniosły druga bramkę. Tym razem po strzale Natalii Hetmańczyk bramkarka gości musiała wyciągnąć piłkę z siatki. Gospodynie nie dawały za wygraną, również stwarzały sobie sytuację do zdobycia bramki, ale na drodze stała świetnie dysponowana w tym meczu bramkarka gości Natalia Wylężek. Bytomianki zdołały strzelić jeszcze jedna bramkę po przeprowadzeniu akcji lewą stroną boiska, Małgorzata Polnik świetnie podała piłkę do Gowik, która mogła cieszyć się ze zdobycia drugiego gola w meczu. Wszystko wskazywało na to, ze mecz zakończy się wynikiem 3:1 , ale niestety w doliczonym już czasie gry gospodyniom udało się pokonać Naszą bramkarkę. Mecz do ostatnich minut był bardzo zacięty, ale na szczęście zakończył się wygraną niebiesko-czerwonych 3:2. Zawodniczki z Bytomia w końcu mogły cieszyć się ze zdobycia 3 cennych punktów. W kolejnej kolejce zawodniczki KTS Polonia w Bytomiu zmierzą się na własnym boisku przy ul. Olimpijskiej z drużyną Jaskółki Chorzów. Zapraszamy na mecz i trzymamy kciuki za Nasze dziewczyny!