Aktualności

Na początek falstart!

• autor: kksbytom, 2016-03-21 12:09

Rundę wiosenną rozpoczynamy od porażki z KKS Zabrze 3:4!

Pierwsza połowa rozpoczęła się mocno na korzyść Zabrzanek. Już w 4 minucie Polonia straciła bramkę z braku uwagi naszych obrończyń. Mimo utraty gola Polonistki nie zamierzały poddać się bez walki. Coraz śmielej podejmowały próby atakowania bramki gospodyń, niestety na szczęście KKS-u zawiodła skuteczność w wykończeniu akcji. Z kolei w 14 minucie Zabrzanki wykorzystały zamieszanie w szeregach 2 linii defensywy i oddały celny strzał na bramkę, i podwyższyły wynik na 2:0. Zmiana wyniku na tablicy jeszcze bardziej rozsierdziła Polonistki, które rzuciły się do odrabiania strat, co pozwoliło na zdobycie kontaktowego gola przez Agnieszkę Krzemień w 20 minucie meczu. Szkoda, że radość nie trwała długo! Fatalny błąd popełniła Julia Gawlik, chcąc ratować się przed utratą piłki, wybiła ją wprost pod nogi Zabrzanki, która natychmiast wykorzystała okazję i zdobyła trzeciego gola. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy udało się Polonistką złapać kontakt z rywalkami - Dominika Rosak wykorzystała dobrze zgraną piłkę z rzutu rożnego i umieściła futbolówkę w siatce gospodyń.
Po przerwie Bytomianki przystąpiły do meczu mocno podbudowane, co przełożyło się na grę. Bardzo dobrze realizowały nakreślone w przerwie wskazówki taktyczne przez trener Karolinę Michalak. Druga odsłona przebiegała pod dyktando Polonistek. Zabrzanki zamknęły się na własnej połowie i walczyły o przysłowiowe dowiezienie wyniku do końca. Żal licznych niewykorzystanych sytuacji podbramkowych! Swoje okazje kolejno zmarnowały: Monika Gowik, Marlena Jaszyk x2, Julia Hypnar, Dominika Rosak, Wiktoria Panic. Aż w końcu w 88 minucie Monika Gowik zmieniła wynik spotkania na remis 3:3! Niestety radość nie trwała długo! W 90 minucie Zabrzanki po zagraniu z autu wykorzystały brak koncentracji w grze defensywnej gości i ostatecznie ustaliły wynik meczu 4:3 dla KKS-u!

Bytomianki rozegrały bardzo dobre spotkanie, lecz cóż z tego? Przegrały na własne życzenie i wróciły do Bytomia na tarczy, aby poprawić swoją rażącą skuteczność w treningach! Oby...